руменило GLORIOUS CHEEKS

КУПИ СЕГА
КУПИ СЕГА

Многу нежна, свиленкаста текстура која овозможува лесна и рамномерна апликација.

Поради одличната пигментација, потребна е само мала колични од руменилото за постигнување на посакуваниот ефект.

Најдобро е да се нанесува со козметичка четка од природни влакна.

Достапнo е во 12 различни нијанси и ефекти.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: TALC, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, MICA, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, PHENYL TRIMETHICONE, SORBIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE, ALUMINUM CALCIUM SODIUM SILICATE, TIN OXIDE, PARFUM, [+/- : CI 77891, CI 15850, CI 77492, CI 19140, CI 77007, CI 77491, CI 77499, CI 15985, CI 75470].

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading