база за усни LIP PRIMER

КУПИ СЕГА

Lip primer – базата за усни обезбедува долготрајност на сите декоративни производи кои се наменети за усни. Ги прави усните меки и глатки. Богат е со хијалуринска киселина, со што додатно ги хидратира усните и го спречува нивното сушење. Поради својата нежна текстура, овој производ убаво се апсорбира и не прави грути на усните. Текстурата на базата за усни има корективна боја и при нејзиното нанесување благо ја неутрализира бојата на усните – со тоа секоја боја на декоративните производи кои се нанесени на усните ќе изгледаат исто како на пакувањето.

Совети за употреба:
Доволно е да се нанесе тенок слој преку усните и потоа да се причека неколку секунди пред да се нанесе моливот за усни, карминот или сјајот за усни.

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading