мат пудра-ТРАНСЛУЦЕНТНА

КУПИ СЕГА

MATTIFIER транслуцентна компактна пудра е идеална за матирање на лице со долготраен МАТ ефект.Наменета е и за дневно поправање на шминката.Се препорачува нанесување со четка за руменило во тенок слој,како последен чекор во тенирањето на кожата на лицето.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: TALC, ZEA MAYS STARCH, SILICA, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, MICA, ZINC STEARATE, ISOPROPYL ISOSTEARATE, SORBIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE, PARFUM, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading