база за шминка PERFECT BASE

КУПИ СЕГА

Ја прави кожата мазна, свиленкаста на допир и дава мат изглед. Ги пополнува брчките, порите и другите неправилности на кожата.

Овозможува шминката да трае значително подолго на лицето.

Може да се нанесува како на лицето, исто така и на усните и очните капаци.

Во својот состав содржи масло од семки од кајсија кое дополнително ја хидрира и ја храни кожата. Исто така содржи витамини A, B1, B2, B6, B17 и E кои значително придонесуваат за одржување на еластичноста на кожата.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: DIMETHICONE, CYCLOPENTASILOXANE, ISODODECANE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, POLYSILICONE-11, TOCOPHERYL ACETATE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL.

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading