АУРА хороскоп

ОВЕН
Овните се родени водачи и затоа нивните очи доаѓаат секогаш во прв план(постигнете го тоа со палетата сенки за очи 12/1  LUXURY DARK), а и беспрекорниот тен и коса (EXPLICIT фарба црвена нијанса 7.66 или FOREVER BLONDE изразито сина нијанса 11А) Вам ви прилега драматичниот изглед кој се постигнува со DIVINE EYES сенката за очи од АУРА(нијанса 61,64 или 69) а за да ја истакнете вашата женственост нанесете од АПСОЛУТ МАТ карминот(608,612 или 604)Совршено ви одговара моливот за усни LIPLINER бр.43,51 и 54.
Совет: користете црна маскара за волумен на трепките Pump it!и истакнете ги трепките со доградување на вештачки трепки АУРА со број 04
БИК
Жените-Бикови мораат да водат сметка за усните и за вратот. Хороскопската анализа вели дека жените од овој знак имаат исклучително убав и мелодичен глас, па затоа често се и омилени говорници.
Токму затоа треба да внимавате на усните. Избегнувајте светкави, виолетови или седефасти кармини(најмногу ви одговараат броевите 753 и 765 од SHINE EXESS кармините). Можете усните да ги намачкате со природни или со розеникави тонови и со сјај за усни АBSOLUT SHINE 506 или 512. Биковите се практичи и многу често се одлучуваат за фризура што е доволно долга за да може да се фати во опавче. Најчесто тоа и одлично им прилега.
Совет: Биковите треба да се откажат од силните бои за коса и косата треба да ја бојадисуваат во природни нијанси(најдобро се постигнува со EXPLICIT колор сетот со боја по ваш избор). На овој знак му прилегаат земјени тонови зашто така ќе го истакнат својот природен стил.Задолжително користете ги кармините со мат завршеток(Aura Final mat).
БЛИЗНАЦИ
Жените кои се родени во овој знак повеќе од кој и да е друг хороскопски знак треба да носат кратко потстрижана коса и минимално шминка затоа што тоа ќе го истакне нивниот сексипил и тие ќе се чувствуваат посакувани. Со изразена и воочлива боја на коса, употребувајќи FOREVER BLONDE фарба,идеално прилега природна и трендовска АУРА шминка изразена преку карминот за усни SHINE EXESS.
Совет: На близнаците им прилегаат и помалку неприродни бои. Ако носат сино, тогаш добра варијанта за нив е сино-платинестата, ако носат портокалова тогаш подобри се нијансите што се блиски до бојата на сонцето, а од кафеавите тонови најмногу им прилега костенливата.
РАК
Жените-ракови се со особено високи барања посебно кога станува збор за фризурите и за шминката,затоа се најчести зависници од АУРА козметика. Шминката пожелно е да им биде во боја, а бидејќи имаат вроден талент за шминка честопати ги избегнуваат советите за шминкање. Ним најдобро им прилега Aura eyliner sensitive како и руменилото GLORIOUS CHEEKS.
Совет: Најчесто се држат цврсто до правилата. Опуштете се, правилата понекогаш треба и да се прекршат.
ЛАВ
За многу лавови најважен стилски елемент им е косата.,испробувајќи ги скоро сите нијанси на EXPLICIT фарбите.Токму затоа тие ја менуваат бојата на косата, ја менуваат почесто и фризурата од останатите жени. Во шминкањето за нив не постојат граници. Допуштено им е експериментирање со бои, а им прилегаат и светкави елементи и вештачки трепки…
Совет: Додека се шминкате настојувајте да го следите модниот тренд од 50-тите години на минатиот век, јасно истакнувајќи ги усните и очите со LIPLINER и FINAL MAT карминот од Аура.Експериментирајте со бојата на косата и со шминката, но не заборавајте ги пудрите. Кожата и косата тоа нема да ви го заборават ако ги третирате со ХРАНЛИВИОТ МАСЛЕН ТРЕТМАН ЗА КОСА EXPLICIT.
ДЕВИЦА
Внимателните и темелните Девици, од сите останати хороскопски знаци внимаваат на козметиката што ја користат,затоа се најчести потрошувачи на Аура производите. Ним не им прилега тешка шминка и најдобро е кога наоѓаат рамнотежа помеѓу природната козметика и моменталните трендови.
Совет: Девиците сакаат едноставност во сè, па и во однос на ноктите. Ноктите негувајте ги со лаковите AURA RESISTANT и тоа со изразито силни нијанси.
ВАГА
На вагите им прилега долга коса. Долгата коса ги прави привлечни и сексипилни. Не им прилега тешка шминка. За нив прпорачливи се светли сенки DIVINE EYES  и моливчиња со седефни бои со број 602 или 604.. На усните се препорачува да ставаат светкави сјаеви ABSOLUT SHINE  или традиционален, класичен, црвен кармин SHINE EXESS.
Совет: Со Вагите владее планетата Венера која ја нагласува нивната женственост. Искористете ја нејзината наклонетост.
СКОРПИЈА
Жените кои се родени во овој знак, повеќе од кој било друг знак, можат непречено да уживаат во честото менување на бојата на косата и на шминката. За скорпиите е битно, доколку се облекуваат во ладни тонови, тогаш да се нашминкаат во светли, небесно-сини тонови. Ако, пак, носат топли тонови, тогаш шминката треба да е во темно-црвени тонови.
Совет: Користете маскара за дефининиција на трепките LIFT IT UP! Идеално ви прилега.
СТРЕЛЕЦ
Жените-Стрелци можат да носат силни бои, тренди-SHINE EXESS кармини, вештачки AURA трепки… Косата мора да задоволува два критериума – мора да изгледа како да не е добро исчешлана, а притоа да биде со тренди-боја. Најчесто ги користат изразено плавите нијанси на FOREVER BLONDE фарбите.Тие или сакаат мошне кратка коса или предлога како гривна.
Совет: Експериментирајте со Cover me! течната пудра и користете ја вашата фантазија.
ЈАРЕЦ
Жените-Јарци се најмалку помодарскиот знак во целиот зодијак. Нивниот избор на фризура и на шминка е елегантно класичен. Нивната козметичка торба е полна со исти Aura производи. Тие не сакаат да експериментираат, па во изборите секогаш одат на проверени и сигурни варијанти на пудрата во прав ВЕЛВЕТ МАТ. Ним им прилегаат сините нијанси на сенката за очи  DIVINE EYES– од медено-сина до платинеста.
Совет: Кога избирате фризура не стрижете се сами. Почнете да ги користите сите Aura производи што ги имате дома.
ВОДОЛИЈА
Водолиите обожаваат промени и честопати целосно го менуваат својот изглед. Во козметичката торба имаат воочлив лак за нокти Aura Resistant. Ним најмногу им прилега зелена и сина DIVINE EYES  сенка околу очитеИдеални за нив се и корално-црвената боја и портокаловата. Кратки фризури се идеални за жените кои се родени во овој знак. Најмногу им прилегаат фризурите во стилот на 80-тите години од минатот век.
Совет: Ако носите облека во ладни тонови тогаш шминката треба да ви биде со земјени нијанси.
РИБИ
Рибите, исто така, често експериментираат со шминката што е во согласност со нивната уметничка природа. Одлично им прилегаат проѕирни, светкави АУРА шминки во согласност со „мокриот“ изглед. Тие се помодарки и сакаат трендовски фризури. Рибите ги менуваат сите нијанси на EXPLICIT бојата на косата тогаш кога ќе им се здосади од изгледот во огледалото.
Совет: Тогаш кога сте задоволни со самите себе на површината испливува вашата посебност.