7 правила пред венчање

Секогаш е важно да бидете убави,но и да се чувствувате убаво во својата кожа.Посебно на денот на венчавката.Затоа, применете ги овие правила пред да го кажете судбоносното ДА. ПРВО ПРАВИЛО-Одберете

Will he like me?

Posted by marama Седнувањето пред огледало и одбирање на соодветна шминка за одреден момент е навистина тешко, често пати неодлучно. Во пресрет на Св. Валентајн се одлучив да ви предложам малку

АУРА-КОЗМЕТИКА СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ ПО СВЕТСКИ СТАНДАРДИ!

Производството на козметиката е најдинамично во светот. Тоа има за задача да ги обедини и следи иновациите и промените во модните трендови, науката, знаењето, технологијата, естетиката, пред се квалитетот

10 грешки во шминкањето

Колку и да сте вешти,секому може да се случат грешки при шминкањето.Тоа може да биде последица од шминкање под лошо светло,непознавање на одредени make-up производи или едноставно-сте претерале. АУРА ви

ИСПОВЕД НА ЕДНА ДЕВОЈКА…

Девојки,пред неколку месеци отворив салон за убавина.На добра локација,во центарот на градот.Нарачав производи од неколку брендирани фирми.Се надевав на добра заработка и многу муштерии.Првите мои услуги ги користеа најблиските

Пет основни четки за шминкање

1.Четка за течна пудра: Foundation Brush Четката е рамна и остра,како што и треба да биде за оваа намена.Влакната се доволно долги,така што може да се користи и при нанесување

Што е “strobing”шминкање?

”Strobing”е најмодерна техника на шминкањето со која се постигнува освежен и младешки изглед на тенот.Оваа техника е спротивна во однос на контурирањето,бидејќи не се истакнуваат контурите со темна нијанса

АУРА хороскоп

ОВЕН Овните се родени водачи и затоа нивните очи доаѓаат секогаш во прв план(постигнете го тоа со палетата сенки за очи 12/1  LUXURY DARK), а и беспрекорниот тен и коса
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading