ЗА ПРВ ПАТ ВО МАКЕДОНИЈА!!!РЕВОЛУЦИОНЕРНО ОТКРИТИЕ ВО КОЗМЕТИКАТА-ТЕЧНА ГЕЛ ПУДРА JELLY,достапна во 6 нијанси.Производот побарајте го во сите подобро снабдени парфимерии,аптеки,дрогерии и маркети низ Македонија.ПРОИЗВОДИТЕ НА AURA НА ГОЛЕМО МОЖЕТЕ ДА ГИ НАРАЧАТЕ ДИРЕКТНО ПРЕКУ ПРЕТСТАВНИШТВОТО „АУРА ГРУП“СКОПЈЕ НА 02/31 33 338 или 02/31 33 339

„…Невидливата  светлина околу Вашето тело, преку која ја чувствувате вистинската љубов и среќа во животот има име….AURA.
…Светлината на зората и златото што сјае имаат име…AURA.“

Инспирирана од флуидната светлина и сјајот на зората, поттикната од женската убавина и силната желба за работа и креативност, Мила Литвињенко во 1996 год. во Ниш, ја создава својата АУРА, компанија за производство и промет со козметика.
Од самиот почеток, оваа жена „змеј“ својата аура преку козметички производи ја пренесува и во Македонија,каде ја создава својата фирма за дистрибуција „Аура Груп“.
Благодарение на нејзиното знаење, упорност и креативност, претставништвото во Скопје опстојува веќе 20 години, нудејки и на македонската жена висококвалитетна декоративна козметика по пристапни цени.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

Тајната љубов на Северина

Северина.Дама која предизвикува многу воздишки кај машката популација.Идол и поп икона за женскиот свет. Скандалозно популарна ,но во исто време совршено едноставна. Користи козметика AURA.Се почесто.На нејзините настапи претходните години можеше срамежливо да се забележи по некоја нијанса од AURA FINAL

МЕ НЕРВИРА ВРЕМЕТО И ПОДОЧЊАЦИТЕ…

Ме нервира времето...Дождливо,есенско.Облачно и тмурно,проследено со засилен ветер. Ме нервираат и моите подочњаци.Наречете ги и подочници и вреќички,кеси под очите.Како и да ги кажете,знајте дека ме нервираат и мака мачам со нив. Сега се појави ТОЈ...Му верувам и го користам секојдневно.Онаа

ЗОШТО КОРИСТАМ ЗЕЛЕН КОРЕКТОР?

Имав црвенило на лицето.Онаа црвенило што се јавува по третман на акни и мозолчиња. Користев разни креми за лице,но истите не го решаваа мојот проблем. Сега користам ЗЕЛЕН коректор од AURA.Го нанесувам во тенок слој,на сите црвенила,акни и мозолчиња,а врз него

Фарбање на косата

Фарбањето коса е еден од најбрзите начини да го промените својот изглед.Со фарбањето можете да ја осветлите,затемните и промените бојата на косата.Пред да се одлучите за промената,земете ја во предвид бојата на кожата,очите,па дури и на облеката која најчесто

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Адреса: ул.Аминта Трети 24, 1000 Скопје

Телефон: 02/31 33 338

Факс: 02/31 33 339

aura_grup@yahoo.com

Работно време: 08-17 ч.

КАТАЛОГ НА ДЕКОРАТИВНИ ПРОИЗВОДИ

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading