фарба за коса EXPLICIT

EXPLICIT фарбата за коса со арганово масло гарантира јака, постојана боја која трае 4-6 недели.

Потполно ги покрива белите влакна и има ја враќа виталноста.

Вредното масло на мароканското дрво АРГАН (богато со витамин Е и каротен) длабоко навлегува во структурата на влакното, ја хидрира косата и делува како моќен антиоксиданс. Косата станува јака, здрава и сјајна.

Пакувањето содржи:

  • 1 туба со боја за коса (50 мл)
  • 2 кесички хидроген (2 х 40 мл)
  • 1 кесичка хранлив третман со аграново масло (10 мл)
  • 1 пар заштитни ракавици
  • 1 упатство за употреба

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: AQUA, CETYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, CETEARETH-23, AMMONIA, STEARIC ACID, STEARYL ALCOHOL, MYRISTYL ALCOHOL, POLYQUATERNIUM-6, COCAMIDE MEA, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, PALMITIC ACID, ASCORBIC ACID, DIMETHICONE, EDTA, SODIUM HYDROSULFITE, SODIUM SULFITE, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, LINALOOL, N-PHENYL-P-PHENYLENEDIAMINE SULFATE, 2-AMINO-4-HYDROXYETHYLAMINOANISOLE SULFATE, M-AMINOPHENOL, P-PHENYLENEDIAMINE, RESORCINOL, 2,4-DIAMINOPHENOXYETHANOL HCL.

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading