палета за контурирање FACE CONTOUR

КУПИ СЕГА

КУПИ СЕГА

Професионален производ со кој можете да постигнете идаелен изглед на исенчено и истакнато лице.

Достапен е во две палети Fair и Dark. Палетата Fair е наменета за посветол тип на кожа, а додека Dark е наменета за потемни типови на кожа. Секоја палета содржи 4 производи, а со нивна комбинација можете да го постигнете посакуваниот изглед на лицето.

FIX: Мека и фина текстура наменета за фиксирање на сите течни и кремасти корективни производи околу очите. Балго жолтата боја на производот дополнително ќе ги ублажи сите неправилности во тој дел. Покрај тоа го осветлува и освежува изгледот на кожата на цело лице.

HIGHLIGHT: Лесна текстура со виссок процент на ефективни пигменти која на кожата и дава бисерно блескав изглед. Хајлајтерот се нанесува после завршувањето со шминкање на тенот и најдобар ефект се постигнува кога се нанесува со четка. Производот се нанесува на сите делови на лицето кои сакате да ги истакнете и осветлите.

SOFT BRONZE/HEAVY BRONZE: Свиленкаста, ултра фина текстура, која совршено се спојува со кожата и создава потполно природен изглед на кожата на лицето.

SOFT SCULPT/HEAVY SCULPT: Наменет за дефинирање и обликување на контурите на лицето. Може да се користи сам, или да се комбинира со BRONZE производот од палетата.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: \r\n\r\nHIGHLIGHT: TALC, DIMETHICONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, MICA, SILICA, SORBIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE, PARFUM, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.\r\n\r\nFIX, HEAVY BRONZE, HEAVY SCULPT: TALC, ZEA MAYS STARCH, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, MICA, PHENYL TRIMETHICONE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, SORBIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE, PARFUM, [ + / – : CI 77491, CI 77891, CI 77499, CI 77492, CI 19140].

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading