Кармин за усни Classic

Модерна класика-заводлив кармин со сатенски завршеток во 6 нијанси:

250 Nude Pink –За деновите кога сакаме неутрална но женствена и убава шминка.Нијансата  Nude Pink е пригушена варијанта на розевата бојата,со кремаста текстура и сатенски завршеток.


251 Rosy Nude – Деликатна розева нијанса со виолетов подтон и основа.Многу пигментирана и  еден слој е сосема доволен за потполно покривање на усните. Delikatna roze nijansa sa ljubičastim podtonom. Со нијанста може да се креира илузија на полни и поголеми усни.


252 Dusty Rose – е нијанса која може да се носи секој ден бидејќи овозможува усните да изгледаат природни.Оваа нијанса е совршена алтернатива на црвената боја-ги истакнува усните и полесно се вклопува во разни стилови на облекување.


253 Rosy Coral –Ако сакаш изразени усни и нијанса која предизвикува внимание, Rosy Coral е карминот кој мора да го пробаш.Како класична  Pin Up убавица,же блеснеш во секој момент,оставајќи незаборавен впечаток.


254 Iconic Red –Комбинација на класично-црвена боја,супер-лесна текстура и одлична пигментација која асоцира на црвен тепих,гламур и висока мода.

255 Deep Wine –Инспирирана од храбрите жени на 20-тите години од минатиот век кои експериментирале со шминката,оваа нијанса со црвен подтон нуди елегантен изглед.


Tips & tricks:
Доколку сакаш прецизен Classic Lip Look –прво исцртај ги усните со молив за усни во иста или слична нијанса како карминот.
За дискретен изглед можеш да користиш четкичка со која бојата се нанесува од средината на усните кон надворешноста.
За BOLD, екстремно пигментиран look нанеси го карминот дирекно на усните во два слоја.
Ако сакаш да направиш илузија на полни усни,комбинирај две бои-нанеси светла нијанса од карминот на надворешниот дел од усните,а потемна нијанса во средниот дел на усните.

 

The message will be closed after 20 s
Ajax Loading