база за шминка PRIME ME

КУПИ СЕГА

Идеална база за шминка
Формулирана на база на вода и без парабени
Го ублажува изгледот на сите недостатоци на Вашата кожа
Овозможува заштита од штетните сончеви зраци.
Благодарение на својот карактеристичен состав, играјќи се со светлосните зраци, неправилностите на Вашата кожа ќе станат помалку видливи, а Вашопт тен сјаен и изедначен.

Со структура на база на вода, интензивно ја хидрира кожата правјќи ја нежна и мазна. Може да се користи и самостојно, за природен и освежен изглед на лицето во текот на целиот ден.

Базата се нанесува на исчистена и хидрирана кожа на лицето, секогаш кога сакате сјаен тен или како прв чекор во вашата рутина за шминкање.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: AQUA, TALC, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOPROPYL ISOSTEARATE, DIMETHICONE, STEARETH-2, MICA, STEARETH-21, CYCLOPENTASILOXANE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, PHENOXYETHANOL, SODIUM DEHYDROACETATE, GLYCERIN, DIGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, DISODIUM EDTA, LACTIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, GLUCOSE, BENZIMIDAZOLE DIAMOND AMIDOETHYL UREA CARBAMOYL PROPYL POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, CI 77891.

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading