пудра во прав POWDERFUL

КУПИ СЕГА
КУПИ СЕГА

Новата пудра во прав POWDERFUL! е наменета за врвен завршен допир на кожата.Со својата лесна текстура ја прави кожата да изгледа совршено свежо и природно.
Кожата дише слободно и формира заштитен слој кој ја ограничува апсорпцијата на штетните честички од надворешноста,без негативно влијание на природното функционирање на кожата.
Минералните елементи овозможуваат текстурата на правот да се соедини со кожата,со што чувството на лицето е многу пријатно.Добрата страна на минералните елементи е што не ја сушат кожата,туку дополнително ја хидрираат и даваат чувство на спокој.
Пудрата содржи микро честички кои го апсорбираат вишокот на себумот и помагаат во неутрализацијата на сјајот,со што лицето добива мат завршеток.
Идеална е за секојдневна употреба,може да се нанесува како последен чекор за сетување/фиксирање на течната пудра или самостојно доколку треба да се постигне ефект на матиран и изедначен изглед на кожата.
Пудрата е збогатена со прекрасна мирисна нота на лотус,што претставува дополнително задоволство при користењето.
Достапна во 4 нијанси:
01 Light
02 Natural
03 Deep
04 Crystal Bright(со светкави честички)

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: TALC, MICA, ZEA MAYS STARCH, KAOLIN, PENTYLENE GLYCOL, SILICA, SQUALANE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, HONOKIOL, LAUROYL LYSINE, SOYBEAN GLYCERIDES, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER UNSAPONIFIABLES, TIN OXIDE, ASCORBYL PALMITATE, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499.

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading