компактна пудра VELVET MATTE

КУПИ СЕГА

Производ кој секоја жена треба да го има покрај себе.

Се одликува со висока пигментација и долготраен матирачки ефект. Крајниот резултат е прикривање на несовршеностите со мат, природен изглед на кожата на лицето без “брашнаста“ завршница.

Формулирана да обезбеди долготраен ефект дури и кога се наноси самостојно. Идеален за поправање на шминката во текот на денот. Тоа е причината за амбалажата со огледало и соодветен апликатор.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: TALC, ZEA MAYS STARCH, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, MICA, PHENYL TRIMETHICONE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, SORBIC ACID, SODIUM DEHYDROACETATE, PARFUM, [+/- : CI 77491, CI 77891, CI 77499, CI 77742, CI 77492, CI 77007].

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading