молив за очи XPRESS

КУПИ СЕГА

Нова летна авантура со 5 нови морски нијанси.

Меки, мазни и многу лесни за нанесување. Исклучителна покриеност на надворешниот капак и внатрешноста на окото. Идеални за сите временски услови (толерира високи температури и влага без растопување и размачкување). Одговараат и на најосетливите типови на кожа.

Молив на база на природен восок добиен од маслинки и масло од јојоба. Се задржува на окото без никакви промени повеќе од 6 часа.

Дерматолошки и офталмолошки тестирани.

СОСТОЈКИ/INGREDIENTS: COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MICA, CANDELILLA CERA, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-1, HYDROGENATED JOJOBA OIL, HYDROGENATED OLIVE OIL STEARYL ESTERS, SYNTHETIC WAX, BIS-DIGLYCERYL POLYACYLADIPATE-2, COPERNICIA CERIFERA CERA,PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE,CI 77891, CI 42090, CI 77288, CI 77510.

КУПИ СЕГА
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading