10 грешки во шминкањето

Колку и да сте вешти,секому може да се случат грешки при шминкањето.Тоа може да биде последица од шминкање под лошо светло,непознавање на одредени make-up производи или едноставно-сте претерале. АУРА ви

ИСПОВЕД НА ЕДНА ДЕВОЈКА…

Девојки,пред неколку месеци отворив салон за убавина.На добра локација,во центарот на градот.Нарачав производи од неколку брендирани фирми.Се надевав на добра заработка и многу муштерии.Првите мои услуги ги користеа најблиските

Пет основни четки за шминкање

1.Четка за течна пудра: Foundation Brush Четката е рамна и остра,како што и треба да биде за оваа намена.Влакната се доволно долги,така што може да се користи и при нанесување

Што е “strobing”шминкање?

”Strobing”е најмодерна техника на шминкањето со која се постигнува освежен и младешки изглед на тенот.Оваа техника е спротивна во однос на контурирањето,бидејќи не се истакнуваат контурите со темна нијанса

АУРА хороскоп

ОВЕН Овните се родени водачи и затоа нивните очи доаѓаат секогаш во прв план(постигнете го тоа со палетата сенки за очи 12/1  LUXURY DARK), а и беспрекорниот тен и коса

РЕЧНИК НА ШМИНКАЊЕ:Што е блендање,илуминатор,хајлајтер…?

БЛЕНДАЊЕ Сигурно сте прочитале„Изблендајте ја сенката,бронзерот или руменилото…“Зборот блендање доаѓа од англискиот збор “to blend” што значи да се измеша. Препорачуваме:Производи за блендање-Aura палета сенки за очи 12/1,палета Aura хајлајтери 3/1,бронзери

Прецизно природни и луксузно темни

Precious nude & Luxury dark. Во прашање се две палети кои содржат по 12 сенки за очи,комбинација на мат и седефни нијанси,со четкичка од синтетички влакна.Пакувањето е цврста  црна пластика

БРЗО УТРИНСКО ШМИНКАЊЕ

Ви претсавуваме едноставен водич за брза и секогаш совршена утринска шминка. Овие make-up совети ке ви помогнат да изгледате свежи и убави а нема да ви одземат многу време! 1.ПУДРА наместо

Туширајте се со шминка!

Нашминкајте се и избањајте се! Шминката ке ви остане неразмачкана.Омилената пудра на лицето,маскара на очите и руменилото на образите ке ви останат фиксирани само под еден услов. Користете фиксатор за шминка(препорачуваме

НЕКОЛКУ ПРАВИЛА ЗА ДОБАР ИЗГЛЕД

ЗА ДА  ПОСТИГНЕТЕ БЕСПРЕКОРЕН ИЗГЛЕД,МОРАТЕ ДА ПОЧИТУВАТЕ ОДРЕДЕНИ ПРАВИЛА ВО ОДНОС НА ОБЛИКОТ И ЦРТИТЕ НА ЛИЦЕТО,И ДА ВОДИТЕ СМЕТКА КОЈА ШМИНКА ЈА БИРАТЕ Четворно лице -Нанесете светол тон под очите(301,302
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading