МЕ НЕРВИРА ВРЕМЕТО И ПОДОЧЊАЦИТЕ…

Ме нервира времето...Дождливо,есенско.Облачно и тмурно,проследено со засилен ветер. Ме нервираат и моите подочњаци.Наречете ги и подочници и вреќички,кеси под очите.Како и да ги кажете,знајте дека ме нервираат и мака мачам

ЗОШТО КОРИСТАМ ЗЕЛЕН КОРЕКТОР?

Имав црвенило на лицето.Онаа црвенило што се јавува по третман на акни и мозолчиња. Користев разни креми за лице,но истите не го решаваа мојот проблем. Сега користам ЗЕЛЕН коректор од AURA.Го

Фарбање на косата

Фарбањето коса е еден од најбрзите начини да го промените својот изглед.Со фарбањето можете да ја осветлите,затемните и промените бојата на косата.Пред да се одлучите за промената,земете ја во

Правила за убав тен

Тенот на кожата е одраз на здравствената состојба.Применувајте ги овие совети и имајте совршен тен: Не употребувајте пудра без заштитен фактор! Најдобар начин да ја спречите појавата на борите е користење

Не претерувајте со кафето!

Претерувате со кафето?Оваа навика ја суши кожата! ВИСТИНА Газираните пијалоци,енергетските напитоци и кофеинот ги затнуваат  крвните садови и така ја успоруваат циркулацијата на кожата.Тоа доведува до дехидрација и сушење.Во превод ова

Што открива бојата на карминот за вас?

Бојата на карминот многу кажува за нашето расположение,карактер,стил и следењето на модата.Прочитајте што открива  вашиот омилен кармин за вас: Сјаjно-розев кармин носат енергични жени,секогаш спремни за авантура. Жените кои ги привлекува

Тој е решение за повеќе проблеми

Еден производ за решавање на повеќе проблеми:го спречува сјаењето на кожата,ја матира,ја фиксира шминката,а проширените пори се помалку видливи! Aura Shine Killer-совршен производ за сите кои имаат проблеми со сјајната

Од што се направени вештачките трепки?

Еден модел на трепки содржи од 100 до 300 квалитетни природни влакна,сите рачно изработени. Можете да ја корегирате должината на трепките со потсекување на влакненцата спрема саканата намена и
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading