МЕ НЕРВИРА ВРЕМЕТО И ПОДОЧЊАЦИТЕ…

Ме нервира времето...Дождливо,есенско.Облачно и тмурно,проследено со засилен ветер. Ме нервираат и моите подочњаци.Наречете ги и подочници и вреќички,кеси под очите.Како и да ги кажете,знајте дека ме нервираат и мака мачам

ЗОШТО КОРИСТАМ ЗЕЛЕН КОРЕКТОР?

Имав црвенило на лицето.Онаа црвенило што се јавува по третман на акни и мозолчиња. Користев разни креми за лице,но истите не го решаваа мојот проблем. Сега користам ЗЕЛЕН коректор од AURA.Го

Фарбање на косата

Фарбањето коса е еден од најбрзите начини да го промените својот изглед.Со фарбањето можете да ја осветлите,затемните и промените бојата на косата.Пред да се одлучите за промената,земете ја во

Правила за убав тен

Тенот на кожата е одраз на здравствената состојба.Применувајте ги овие совети и имајте совршен тен: Не употребувајте пудра без заштитен фактор! Најдобар начин да ја спречите појавата на борите е користење

Не претерувајте со кафето!

Претерувате со кафето?Оваа навика ја суши кожата! ВИСТИНА Газираните пијалоци,енергетските напитоци и кофеинот ги затнуваат  крвните садови и така ја успоруваат циркулацијата на кожата.Тоа доведува до дехидрација и сушење.Во превод ова

Што открива бојата на карминот за вас?

Бојата на карминот многу кажува за нашето расположение,карактер,стил и следењето на модата.Прочитајте што открива  вашиот омилен кармин за вас: Сјаjно-розев кармин носат енергични жени,секогаш спремни за авантура. Жените кои ги привлекува

Тој е решение за повеќе проблеми

Еден производ за решавање на повеќе проблеми:го спречува сјаењето на кожата,ја матира,ја фиксира шминката,а проширените пори се помалку видливи! Aura Shine Killer-совршен производ за сите кои имаат проблеми со сјајната

Секси поглед со вештачки трепки

За постигање секси поглед со вештачки трепки,користете ги следните чекори: 1.Пред да ги ставите трепките,исцртајте ги со ајлајнер краевите на горните природни трепки.Затрлајте ја линијата,за да постигнете „замаглен поглед“ со
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading