Таа пристигнува…

Необичен спој на романтика, убавина, мода и луксуз пристигнува во Македонија. Се работи за романтичен пакет-колекција која претставува почеток на едно ново поглавје од Вашиот живот.Колекцијата “CITY LIGHTS” пристигнува од соседна Србија и содржи
-2 нијанси БАЗА ЗА ШМИНКА со сјаен завршеток

Strobing базата нијанса NIGHT LIFE е наменета за разубавување на лице и тело,со изразена крем-гел текстура ја истакнува природната убавина на кожата без ефект на мрсна кожа.

Strobing кремата STREET VIBE може да се користи како база за шминка/прв чекор во make-up-от или како класичен течен хајлајтер.Составен од состојки кои ја хидрираат кожата и совршен баланс на специфични светки.
Лесно се нанесува,во тенок слој и бргу се суши.
-2 нијанси на хајлајтери во стик

Strobing хајлајтерот во стик NIGHT LIFE ја храни,навлажнува и омекнува кожата со инстант блескав ефект на деловите кои сакате да ги истакнете.

Strobing хајлајтерот во стик STREET VIBE содржи какао-путер,витамин Е и масло од семнки на грозје.Има долготраен ефект,со лесна текстура.
-гел ајлајнер

-транслуцентна пудра со мат завршеток

-хајлајтер палета

Strobing палета е декоративен производ за осветлување и нагласување на кожата на лицето.
Трите нијанси на компактен прав со висок сјај(хајлајтер) овозможуваат природен и свеж изглед на лицето.