Тој е решение за повеќе проблеми

Еден производ за решавање на повеќе проблеми:го спречува сјаењето на кожата,ја матира,ја фиксира шминката,а проширените пори се помалку видливи! Aura Shine Killer-совршен производ за сите кои имаат проблеми со сјајната

Од што се направени вештачките трепки?

Еден модел на трепки содржи од 100 до 300 квалитетни природни влакна,сите рачно изработени. Можете да ја корегирате должината на трепките со потсекување на влакненцата спрема саканата намена и

Секси поглед со вештачки трепки

За постигање секси поглед со вештачки трепки,користете ги следните чекори: 1.Пред да ги ставите трепките,исцртајте ги со ајлајнер краевите на горните природни трепки.Затрлајте ја линијата,за да постигнете „замаглен поглед“ со

7 правила пред венчање

Секогаш е важно да бидете убави,но и да се чувствувате убаво во својата кожа.Посебно на денот на венчавката.Затоа, применете ги овие правила пред да го кажете судбоносното ДА. ПРВО ПРАВИЛО-Одберете

Will he like me?

Posted by marama Седнувањето пред огледало и одбирање на соодветна шминка за одреден момент е навистина тешко, често пати неодлучно. Во пресрет на Св. Валентајн се одлучив да ви предложам малку

АУРА-КОЗМЕТИКА СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ ПО СВЕТСКИ СТАНДАРДИ!

Производството на козметиката е најдинамично во светот. Тоа има за задача да ги обедини и следи иновациите и промените во модните трендови, науката, знаењето, технологијата, естетиката, пред се квалитетот
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading