МЕ НЕРВИРА ВРЕМЕТО И ПОДОЧЊАЦИТЕ…

Ме нервира времето...Дождливо,есенско.Облачно и тмурно,проследено со засилен ветер. Ме нервираат и моите подочњаци.Наречете ги и подочници и вреќички,кеси под очите.Како и да ги кажете,знајте дека ме нервираат и мака мачам

ЗОШТО КОРИСТАМ ЗЕЛЕН КОРЕКТОР?

Имав црвенило на лицето.Онаа црвенило што се јавува по третман на акни и мозолчиња. Користев разни креми за лице,но истите не го решаваа мојот проблем. Сега користам ЗЕЛЕН коректор од AURA.Го

Фарбање на косата

Фарбањето коса е еден од најбрзите начини да го промените својот изглед.Со фарбањето можете да ја осветлите,затемните и промените бојата на косата.Пред да се одлучите за промената,земете ја во

Правила за убав тен

Тенот на кожата е одраз на здравствената состојба.Применувајте ги овие совети и имајте совршен тен: Не употребувајте пудра без заштитен фактор! Најдобар начин да ја спречите појавата на борите е користење

Не претерувајте со кафето!

Претерувате со кафето?Оваа навика ја суши кожата! ВИСТИНА Газираните пијалоци,енергетските напитоци и кофеинот ги затнуваат  крвните садови и така ја успоруваат циркулацијата на кожата.Тоа доведува до дехидрација и сушење.Во превод ова

За дневна варијанта на шминка

Здраво девојки, Добродојдовте на мојот блог. Денес , како што може да погледнете во насловот, со Вас сакам да ги споделам моите први впечатоци од користењето на некои нови производи кои

Палети за контурирање

by Alekk Potter Оваа година беше посветена на дефинираните црти и вниманието кон деталите. Контурирањето и осветлувањето беа голем тренд кој што ќе остане една од најглавните алатки за создавање

Aura All Year Bronze Bronzing Powder!!

Здраво девојки, Бронзерот е еден од производите од декоративната козметика, кој за мене е mast have во секој период од годината. Со него успевам да добијам сосема природен изглед со
The message will be closed after 20 s
Ajax Loading